Kredyt bez zaświadczeń

Potrzebne ci są pieniądze od zaraz? Wówczas warto pomyśleć o tym, aby postarać się o kredyt bez zaświadczeń, który udostępniany jest przez wiele instytucji pozabankowych, a także przez niektóre banki. Jakie są zalety i wady takiego rozwiązania? Przyjrzyjmy się im nieco bliżej, ponieważ taka opcja pożyczania pieniędzy jest wśród Polaków coraz popularniejsza.

Gdy pragnie się wziąć kredyt opiewający na jakąś wyższą sumę, wówczas najczęściej trzeba przygotować się na masę formalności. Banki wymagają od klientów w takim przypadku nie tylko zaświadczeń o dochodach, ale również często wyciągów z konta, sprawdzają sytuację potencjalnych kredytobiorców w różnych bazach dłużników, BIK. Dlatego też nie każdy dostanie kredyt w banku, chociaż nie jest to niemożliwe. Drugą opcją jest kredyt pozabankowy, czyli pieniądze pożyczane od firmy, która świadczy usługi finansowe, ale bankiem nie jest i tutaj pojawia się kredyt bez zaświadczeń.

Dla kogo kredyt bez zaświadczeń?

Wybierając kredyt bez zaświadczeń trzeba dokładnie przemyśleć, czy to najlepsze rozwiązanie i czy się opłaca. Najczęściej takie właśnie kredyty biorą te osoby, którym zależy na jak najszybszym otrzymaniu pieniędzy, najlepiej jeszcze tego samego dnia. Następnie wybierają je te, które mają niskie lub nieregularne przychody, również osoby, które po prostu nie mają pracy. Do tego również ci z nas, którzy mają już jakieś długi, mają sposobność skorzystania z nich. Generalnie są one zatem dostępne dla każdego z nas. Jedynymi najpowszechniejszymi wymogami są właściwie tylko posiadanie dowodu osobistego i posiadanie polskiego obywatelstwa.

W banku czy poza bankiem?

kredyt bez zaświadczeńDecydując się na kredyt bez zaświadczeń, trzeba dobrze przemyśleć to, czy wybrać taki, który oferowany jest przez bank, czy też swoje kroki skierować od razu do firmy pozabankowej (można też zaciągnąć takie kredyty przez Internet, co jest dodatkowym plusem).
W banku można otrzymać pieniądze także właściwie od ręki, ale podając swoje przychody. Bank sprawdza również swoich klientów w BIK-u, może też przeanalizować ich stan rachunku. Dlatego też jest to generalnie opcja tańsza, ponieważ kredyty te nie mają bardzo wysokiego oprocentowania, ale nie są one po prostu dostępne dla każdego, komu potrzebne są pieniądze.

Dlatego też osoby, którym nie przyznano kredytu bez zaświadczeń w banku, wybierają dla siebie często kredyt pozabankowy. Wtedy jedynym wymaganym dokumentem, jak zostało wcześniej wskazane, jest dowód osobisty. Pieniądze dostępne są praktycznie dla każdego, jednakże trzeba pamiętać o tym, że kredyt bez zaświadczeń wiążę się większym ryzykiem. Po pierwsze jest on droższy, po drugie – w razie kłopotów ze spłatą, co nie zdarza się tak rzadko, można wpaść w naprawdę duże tarapaty.

Praktyczny, ale też droższy kredyt bez zaświadczeń

Wobec tego należy dokładnie prześledzić wszystkie oferty zarówno kredytów w bankach, jak i instytucjach pozabankowych. Co prawda ogólnie takie kredyty nie są tanie, ponieważ firmy w ten sposób minimalizują swoje ryzyko nieotrzymania pieniędzy z powrotem, ale kredyt bez zaświadczeń to wygodne rozwiązanie dla każdego, kto natychmiastowo i bez formalności potrzebuje zastrzyku gotówki.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/5 (0 votes cast)

Jeszcze nie ma komentarzy do tego artykułu.

Napisz komentarz


Imię (required)

Email (required)

Adres www

CommentLuv badge