Kredyt bez zaświadczeń i jego realne koszty

Kredyt bez zaświadczeń i jego realne koszty

Kredyt bez zaświadczeń cieszy się obecnie bardzo dużym wzięciem. Można zaciągnąć praktycznie od ręki, wchodząc do instytucji, która ma je w swojej ofercie, bądź też korzystając z Internetu, gdzie również są one dostępne. Trzeba jednak pamiętać o tym, aby dokładnie prześledzić jego realne koszty, ponieważ co innego możemy zobaczyć w reklamie lub usłyszeć od sprzedawcy, a co innego będzie znajdowało się w umowie kredytowej.

Wiadomo, że zaciągnięcie kredytu wiąże się z mniejszymi lub większymi kosztami. Generalnie jest tak, że za pożyczanie pieniędzy także się płaci w zależności od tego, jaki typ kredytu się wybrało, jaka jest jego kwota, okres kredytowania, zagwarantowane zabezpieczenia. Dlatego nie można ufać temu, co słyszy się w telewizji w spotach reklamowych czy też widzi się na ulotkach – przeważnie realne kwoty kredytów bez zaświadczeń dla większości osób są wyższe niż te opisane w nich.

Kredyt bez zaświadczeń droższy niż zwykły?

Pożyczając pieniądze dobremu znajomemu, z którym przyjaźń trwa od lat i ma się do niego duże zaufanie, nie musimy przeważnie obawiać się tego, że się ich nie otrzyma z powrotem. Jednakże pożyczenie gotówki komuś, kogo zna się od kilku minut i nic się o nim nie wie, budzi już nasze obiekcje. W podobnej sytuacji są banki i instytucje pozabankowe, które w swoje ofercie mają kredyt bez zaświadczeń. Wystarczy w takim przypadku powiedzieć, że przekazanie pieniędzy komuś, kto nie przedstawia żadnych dodatkowych zabezpieczeń, jest czynnością bardzo ryzykowną, wobec tego wiąże się ona też z dość wysokimi kosztami. Trzeba o tym pamiętać, wybierając dla siebie kredyt bez zaświadczeń!
Z tego powodu osoby, które posiadają odpowiednia zdolność kredytową, raczej nie powinny poszukiwać dla siebie ofert w tej dziedzinie, szczególnie w instytucjach pozabankowych. Po prostu za taki kredyt zapłaci się wtedy znacznie więcej, a wiadomo, że najlepiej poszukiwać dla siebie atrakcyjnych pod względem kosztów propozycji. Niemniej jednak gdy liczy się szybkość, wtedy kredyt bez zaświadczeń nie ma sobie równych i zwyczajnie za takie warunki jego zaciągnięcia zapłaci się więcej.

Jak sprawdzić realne koszty kredytu?

Kredyt bez zaświadczeń i jego realne kosztyPrzejdźmy już do realnych kosztów kredytowania, ponieważ właśnie to one określają fakt, czy dany kredyt bez zaświadczeń jest wart uwagi czy też raczej powinno się poszukiwać dla siebie następnego.
Na realne koszty kredytowania składają się wszystkie opłaty – nie tylko sama pożyczona kwota, ale również prowizje, oprocentowanie, opłata przygotowawcza, czyli ta, którą uiszcza się za rozpatrzenie wniosku. W umowie kredytowej powinny znaleźć się wobec tego punkty, które szczegółowo określają, jaka jest kwota kredytu, a także ile będą wynosiły raty. Do tego należy też poszukać w umowie rocznej stopy oprocentowania RRSO i symulacji rat w przypadku jej zmian, ponieważ może się tak zdarzyć, że rata pójdzie w górę o jakiś procent. W razie problemów i pytań najlepiej skontaktować się z bankiem lub inną instytucją pożyczającą pieniądze. Można też zasięgnąć porad w Internecie, lub udać się do prawnika, aby sprawdził on twój kredyt bez zaświadczeń.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 5.0/5 (1 vote cast)
Kredyt bez zaświadczeń i jego realne koszty, 5.0 out of 5 based on 1 rating

Jeszcze nie ma komentarzy do tego artykułu.

Napisz komentarz


Imię (required)

Email (required)

Adres www

CommentLuv badge