Kredyt pozabankowy

Gdy ma się jakieś długi, wówczas nie zawsze łatwo można otrzymać kredyt w banku. Jednak nie oznacza to wcale, że zdobycie pieniędzy jest w ogóle niemożliwe! Obecnie można zdecydować się bowiem na takie rozwiązanie jak kredyt pozabankowy.

Osoba zadłużona przede wszystkim wpisana jest na listę Biura Informacji Kredytowej, czyli BIK-u. To właśnie tam znajdują się wszystkie szczegóły dotyczące terminów płatności rat, a także czasu zaniechania opłacania długu. Banki, gdy pragnie się otrzymać od nich pieniądze, sprawdzają potencjalnego kredytobiorcę właśnie w BIK-u, a także w innych bazach, aby mieć pewność, że pożyczenie jej danej kwoty nie będzie wiązało się z ryzykiem, że nie zostanie ona zwrócona. Dlatego też będąc wpisanym na listach jako dłużnik, otrzymanie kredytu w banku graniczy z cudem.

Czym jest kredyt pozabankowy?

Zadłużeni, nie mogąc otrzymać potrzebnych pieniędzy w bankach, kierują się do innych instytucji. Są to firmy finansowe, które działają jednak nie jako banki, ale jako instytucje pozabankowe, które oferują również możliwość pożyczenia pieniędzy. Od nich będzie można otrzymać kredyt pozabankowy. Właściwie powinno nazywać się go pożyczką, ponieważ domenę przyznawania kredytów mają wyłącznie banki, jednakże na co dzień stosujemy określenia „pożyczka” i „kredyt” wymiennie, mając na myśli to samo.
Czym jest wobec tego pożyczka udzielana przez firmę pozabankową czyli kredyt pozabankowy? Dzięki niej można również otrzymać pieniądze, tak samo szybko, a nawet jeszcze łatwiej niż w banku. Kwoty jednakże nie zawsze są aż tak wysokie, więc dzięki takim pożyczkom nie będzie można raczej sfinansować większych zakupów. Są one możliwe do wzięcia jednak praktycznie dla każdego, ponieważ wydaje się ją bez zbędnych formalności.

Bez zaświadczeń i poręczycieli

kredyt pozabankowyDecydując się na kredyt pozabankowy, jedynym dokumentem, który trzeba przedstawić, jest właściwie dowód osobisty. Na jego podstawie otrzymuje się kredyt bez zaświadczeń – potwierdzeń przychodów, zatrudnienia, wyciągów z konta i innych dokumentów, które przeważnie zwyczajnie trzeba dostarczyć do banku.
Takie rozwiązanie ma zarówno swoje plusy, jak i minusy. Przede wszystkim zminimalizowana liczba formalności to większa wygoda i szybkość w zaciągnięciu kredytu, ponieważ nie trzeba zdobywać całej dokumentacji. Również osoby, które są zadłużone, nie mają pracy lub też posiadają tylko nieregularne dochody, mogą otrzymać potrzebne pieniądze. Jednakże z drugiej strony istnieje ryzyko, że osoba biorąca kredyt pozabankowy będzie miała kłopoty z jego regularnym spłacaniem i tym samym również będzie mogła wpędzić się w jeszcze większe kłopoty – spiralę zadłużenia, windykację, a nawet zajęcia komornicze. Następną wadą jest też to, że taki pożyczki sporo kosztują.

Atrakcyjna pożyczka dla zadłużonych – czy istnieje?

Instytucja pozabankowa, gdy pożycza pieniądze osobie zadłużonej, nie ma pewności, że otrzyma z powrotem swoje pieniądze. To przekłada się na wysokie oprocentowanie, prowizje, kary. Dlatego też atrakcyjne pożyczki dla zadłużonych raczej nie istnieją, ale sporo firm może pochwalić się ich konkurencyjnymi kosztami. Warto wyszukać dobry kredyt pozabankowy!

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 4.0/5 (1 vote cast)
Kredyt pozabankowy, 4.0 out of 5 based on 1 rating

2 komentarze

Napisz komentarz


Imię (required)

Email (required)

Adres www

CommentLuv badge