Kredyt pozabankowy kto go udziela?

Kredyt pozabankowy kto go udziela?

Kredyt pozabankowy to forma pożyczki z której Polacy korzystają coraz częściej. Dzięki niemu można błyskawicznie uzyskać potrzebne pieniądze, nie musząc jednocześnie przedstawiać sporej liczby zaświadczeń czy zabezpieczeń. To bardzo wygodna opcja! Od kogo jednak konkretnie można otrzymać kredyt pozabankowy?

Naczelną ideą ogólnego pożyczania pieniędzy jest to, że trafiają one od osoby, która może je pożyczyć, do tej, której są one potrzebne. Kredytodawca naturalnie z tego tytułu ma również korzyści finansowe – te określają prowizja oraz oprocentowanie pożyczki. Kredytobiorca z kolei cieszy się z otrzymanych środków finansowych.

Kredyt pozabankowy według prawa

Gdy pragniemy pożyczyć komuś pieniądze lub też je od kogoś dostać, wówczas powinniśmy spisać umowę. Według prawa każda pożyczka, która dotyczy kwoty wyższej niż 500 złotych, musi być udokumentowana, aby następnie móc się z niej rozliczyć. Nie musi jednocześnie być to umowa, która zawiera określone warunki spłaty czy oprocentowanie, gdy pożyczenie pieniędzy ma być bezpłatne. Niemniej jednak jeżeli pożycza się nie od swoich najbliższych, wówczas trzeba pamiętać o tym, że umowa jest jak najbardziej konieczna do otrzymania, a w niej powinny znaleźć się wszystkie zapisy dotyczące warunków udzielenia kredytu, jego spłaty, odpowiedzialności.

Kto świadczy kredyt pozabankowy?

kredyt pozabankowy kto go udzielaPrzejdźmy wobec tego do kwestii związanych z tym, od kogo można pożyczyć pieniądze. Dzisiaj kredyt pozabankowy jest bardzo łatwy do dostania, co dotyczy zarówno faktu, że nie jest on powiązany z dużą liczba formalności, jak i tego, że można zaciągnąć go, nawet w ogóle nie wychodząc z domu. Doskonałą pomoc świadczy w tym przypadku Internet, chociaż jak najbardziej pożyczki można też wziąć, udając się osobiście do biura instytucji pozabankowej.
Kredyty pozabankowe udzielane są albo przez firmy, które się w tym specjalizują, albo też przez osoby prywatne.

W tym pierwszym przypadku mamy do czynienia z przedsiębiorstwami finansowymi, które mają własne siedziby w różnych miastach, można po prostu pójść do nich i wziąć kredyt pozabankowy. Można też zdecydować się na inne rozwiązania, a mianowicie na skorzystanie z ofert internetowych. Wtedy wystarczy tylko znaleźć odpowiednią stronę, zarejestrować się na niej i wypełnić odpowiednie formularze. Kredyt pozabankowy można również brać przez SMS, wysyłając wiadomość na odpowiedni numer. Pieniądze można wówczas dostać na konto bankowe, wprost do ręki czy też przekazem pocztowym. W przypadku pożyczek od osób prywatnych najczęściej wybierane są tak zwane pożyczki społecznościowe, które dostępne są online.

Pamiętaj o bezpieczeństwie!

Na koniec warto jeszcze wskazać na jedną rzecz – bezpieczeństwo. Zawsze należy dokładnie sprawdzać oferty kredytów, czytać umowy, regulaminy, opinie można też znaleźć w sieci. Trzeba pamiętać o tym, że kredyt pozabankowy nie jest tym samym, co kredyt, który dostaje się w banku i jego warunki przyznania, koszty i forma spłacania mogą znacznie się od siebie różnić. Powodzenia przy znajdywaniu dla siebie najkorzystniejszych kredytów pozabankowych!

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/5 (0 votes cast)

Jeszcze nie ma komentarzy do tego artykułu.

Napisz komentarz


Imię (required)

Email (required)

Adres www

CommentLuv badge