Kredyt pozabankowy w internecie?

Kredyt pozabankowy w internecie?

Nie każdy zdaje sobie sprawę z tego, jak łatwo można zaciągnąć kredyt przez internet. Dzisiaj jest to coraz częściej wybierana usługa, która dostępna jest zarówno dla klientów banków, jak i parabanków. O kredyt w banku przez internet niestety jest trudniej, ponieważ wymagana jest zdolność kredytowa i w większości przypadków posiadanie rachunku osobistego otwartego przez minimum kilka miesięcy z regularnymi wpływami.

Z kolei kredyt pozabankowy można wziąć stosunkowo łatwo, nie musząc oczywiście nawet wychodzić z domu, aby niedługo po złożeniu wniosku zobaczyć pieniądze na swoim koncie. Jak to możliwe? Czy pożyczka pozabankowa przez internet dostępna jest dla każdego? Ile on kosztuje? Przypatrzmy się temu tematowi nieco bliżej, ponieważ wtedy, gdy potrzebna jest natychmiastowo gotówka, taki kredyt pozabankowy będzie doskonałym rozwiązaniem problemów finansowych.

Jak wziąć kredyt pozabankowy online?

Zaciągnięcie kredytu przez internet, gdy ma to być kredyt pozabankowy, wcale nie jest skomplikowaną czynnością. Jedyne, co do tego potrzebne, to oczywiście podłączenie do sieci, a także konto bankowe w polskim banku. Inne często spotykane wymogi firm pożyczkowych to posiadanie polskiego obywatelstwa i określonego wieku. Gdy chodzi o BIK, to można wziąć kredyt pozabankowy, będąc dłużnikiem wpisanym do rejestrów, jednak nie każdy parabank na to pozwala. Tutaj trzeba już wczytać się w warunki.

Pierwszą czynnością, aby wziąć kredyt pozabankowy online, jest naturalnie wybranie ciekawej oferty – NetCredit, SMS365, Vivus.pl, VIA SMS, Ekspres Kasa to tylko część firm, które mogą zaproponować zaciągnięcie kredytu przez sieć. Warto poprzeglądać wszystkie oferty, aby natrafić na tę najbardziej atrakcyjną.

Żeby dostać kredyt pozabankowy, trzeba przejść procedurę weryfikacyjną. Tutaj konieczne jest dokonanie przelewu symbolicznej kwoty (np. 1 zł) na konto firmy pozabankowej. Po tej operacji, jeśli złożono wniosek o kredyt pozabankowy i został on rozpatrzony pozytywnie, pieniądze praktycznie od razu są przelewane na konto kredytobiorcy.

Koszty kredytu online są podobne do kosztów zwykłych kredytów pozabankowych. Oprocentowanie wynosi max. 24%, dość wysokie są też koszty prowizji, polis ubezpieczeniowych, opłaty przygotowawcze.

Ile i na jak długo pożyczka pozabankowa przez internet?

Na początek nie jest dostępny wysoki kredyt pozabankowy, ponieważ zazwyczaj to kwota maksymalnie 1000 złotych, a przeważnie jeszcze niższa, około 500 złotych. Dopiero wtedy, gdy dokona się spłaty pierwszego kredytu, można wnioskować o następny i tutaj jego wysokość będzie mogła już być wyższa. Maksymalnie pożyczyć można około 2500 złotych na okres do 15 lub 30 dni, ponieważ praktycznie każdy kredyt pozabankowy online jest chwilówką.

Istnieje też w razie potrzeby opcja przedłużenia okresu spłaty za dodatkową opłatą, gdy wiadomo, że nie będzie można oddać pieniędzy w terminie. To dobre rozwiązanie, ponieważ wtedy nie jest się narażonym na koszty windykacyjne, które są naprawdę wysokie, czyniąc jednocześnie kredyt pozabankowy dość ryzykownym. Niemniej, gdy pieniądze potrzebne są od razu, nie ma wygodniejszego i szybszego wyjścia!

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/5 (0 votes cast)

Jeszcze nie ma komentarzy do tego artykułu.

Napisz komentarz


Imię (required)

Email (required)

Adres www

CommentLuv badge