Powody odrzucania wniosków o kredyt pozabankowy

Powody odrzucania wniosków o kredyt pozabankowy

Przyjęło się uważać, że kredyt pozabankowy może otrzymać praktycznie każdy z nas, nawet nie posiadając żadnych wpływów i mając duże długi. Czy jednak jest tak w rzeczywistości? Żeby się o tym przekonać, warto prześledzić najczęstsze powody odrzucania wniosków o kredyty pozabankowe.

Kredyt pozabankowy – czy dla każdego?

Kredyty pozabankowe są bardzo dobrą alternatywą dla kredytów w bankach, które dostanie właściwie tylko osoba ze stałą pracą i regularnymi przychodami. O te jednak naprawdę dość trudno, ponieważ coraz mniej Polaków pracuje na umowę o pracę, ma dobrą zdolność kredytową. Dlatego kredyt pozabankowy jest tu świetnym rozwiązaniem, gdy pieniądze potrzebne są od zaraz i to praktycznie na każdy wydatek, ponieważ w tym przypadku cel nie ma znaczenia.

Najważniejsze wymogi kredytu pozabankowego

Żeby dostać kredyt pozabankowy, przede wszystkim trzeba spełnić podstawowe wymogi – posiadanie polskiego obywatelstwa, określonego wieku, w przypadku kredytów online trzeba mieć otwarty rachunek osobisty w polskim banku. Dlatego też jeśli nie ma się dowodu osobistego, jest się zbyt młodym albo ma się za dużo lat (zazwyczaj przedział wiekowy to od 19-20 lat do około 65 lat), wtedy kredyt pozabankowy nie zostanie udzielony.

Niskie przychody, BIK i brak pracy

Następnie często kredyt pozabankowy nie jest dostępny wtedy, gdy ma się jakieś długi, negatywna historię kredytowania w BIK, nie ma się przychodów. Pomimo tego, że zazwyczaj kredyt pozabankowy jest właśnie synonimem ratunku finansowego dla osób w złej sytuacji, to jednak niektóre firmy nie przyznają wówczas pieniędzy. Sprawdzanie potencjalnych kredytobiorców w BIK-u i innych bazach jest zatem dość częste, chyba że firma parabankowa nie stosuje takich operacji, jednak tutaj kredyt pozabankowy zazwyczaj kosztuje więcej.

Zatem będąc bezrobotnym i bez żadnych przychodów czasami trzeba się nieco naszukać, zanim znajdzie się parabank, gdzie dostępny jest kredyt pozabankowy praktycznie bez żadnych formalności, tylko na dowód osobisty.

Sprawdź wniosek o kredyt pozabankowy

Dodatkowo częstym powodem nieudzielenia kredytu pozabankowego są kwestie takie jak brak podpisu na wniosku, nieodpowiednio lub niekompletnie wypełniony wniosek, zatajenie danych, więc zanim dostarczy się dokument o kredyt pozabankowy, trzeba dobrze go sprawdzić.

Dwa na raz niemożliwe

Gdy posiada się już jeden kredyt pozabankowy w konkretnej firmie, nie można w tej samej otrzymać następnego. Dostępne jest to dopiero po zakończeniu spłaty dotychczasowego zadłużenia.

Jeżeli zatem twój wniosek o kredyt pozabankowy został odrzucony, wtedy może okazać się, że to jeden z powyższych powodów. Najczęściej otrzymuje się informację o przyczynie nieudzielenia kredytu, ale trzeba pamiętać o tym, że każda firma zastrzega sobie odrzucenie wniosku bez podania przyczyny. Najlepiej zatem dobrze przeanalizować swoją sytuację finansową, sprawdzić dostępne na polskim rynku firmy pozabankowe, aby o kredyt pozabankowy wnioskować tam, gdzie ma się praktycznie pewność, że zostanie on rozpatrzony pozytywnie.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/5 (0 votes cast)

Jeszcze nie ma komentarzy do tego artykułu.

Napisz komentarz


Imię (required)

Email (required)

Adres www

CommentLuv badge