Pożyczka dla zadłużonych

Pożyczka dla zadłużonych

Po kredyty idziemy zazwyczaj do banków, ale żeby je otrzymać, musimy spełnić ich wymogi. Jednym z nich jest przede wszystkim brak zbyt dużych obciążeń, a także wystarczające przychody. Do tego kolejnym z ważnych kryteriów jest brak długów, co sprawdzane jest w różnych bazach, między innymi w BIK-u, czyli Biurze Informacji Kredytowej. Czy w takim razie osoba zadłużona w ogóle nie może pożyczyć pieniędzy?

Otrzymanie dodatkowego zastrzyku gotówki jest wbrew pozorom wcale nie takie trudne, ponieważ do dyspozycji ma się pożyczki pozabankowe  czyli tak zwana pożyczka dla zadłużonych. To dzięki nim będzie można sfinansować wszystkie swoje zakupy, nawet wtedy, gdy ma się już jakieś większe obciążenia wynikające z opóźnień w płatnościach innych zobowiązań, kart kredytowych. Pożyczka dla zadłużonych nie jest co prawda udzielana przez banki, więc odznacza się też nieco innymi warunkami, ale i tak cieszy się ogromną popularnością wśród tych, którzy po prostu nie mogą pójść do banku i wziąć kredytu.

Pożyczka dla zadłużonych – gdzie ją dostać?

Jeśli chcesz skorzystać z możliwości zaciągnięcia pożyczki dla zadłużonych, pierwszym krokiem będzie naturalnie znalezienie firmy, która zajmuje ich udzielaniem. Kredyt pozabankowy jest przy tym dość łatwy do znalezienia, ponieważ ogłasza się obecnie sporo firm, które mają go w swojej ofercie. Można wybrać jednak nie tylko instytucje pozabankowe, ale również drugim rozwiązaniem w tym przypadku będzie tak zwana pożyczka prywatna, czyli udzielana przez osoby prywatne. Tę można zaciągnąć, korzystając ze specjalnych serwisów internetowych, które obsługują transakcje pomiędzy pożyczkodawcami a pożyczkobiorcami.
Pożyczka dla zadłużonych zatem dostępna jest zarówno w samych siedzibach instytucji pozabankowych, jak i można zaciągnąć ją online, nie wychodząc w ogóle z domu. To, jaką opcję się wybierze, zależy już od osoby, która potrzebuje pieniądze.

Jakie formalności?

Aby otrzymać pożyczkę, wcale nie trzeba w tym celu zbierać różnego rodzaju dokumentacji, tak jak ma to miejsce w przypadku kredytów bankowych. To właściwie kredyt bez zaświadczeń, ponieważ jedynym dokumentem, jaki należy przy sobie mieć, jest dowód osobisty. To przekłada się na bardzo łatwe o wzięcie pieniędzy i trwa rzeczywiście krótko. Już w kilkanaście minut można otrzymać potrzebną gotówkę bez dodatkowych pytań, zabezpieczeń, poręczycieli.

Pożyczka dla zadłużonych – ile kosztuje?

Jednakże koszty, które związane są z pożyczkami dla zadłużonych, nie są aż tak bardzo niskie. Nie są to zwykłe kredyty bankowe, gdzie ustalony jest górny pułap oprocentowania i bank nie może go przekroczyć. W tym przypadku kredyt pozabankowy jest nieraz obciążony bardzo dużymi opłatami – to oprocentowanie, prowizja, także składają się na nią opłaty przygotowawcze związane z uruchomieniem pożyczki.
Trudno wskazać jednoznaczne kwoty, najlepiej dokładnie porównywać ze sobą oferty instytucji pozabankowych i osób udzielających pożyczki prywatne. Warto zwracać uwagę na wszystkie koszty, ponieważ pożyczka dla zadłużonych obwarowana jest różnymi kruczkami w umowach i powinno się z nimi zapoznać przed złożeniem swojej sygnatury.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 3.0/5 (3 votes cast)
Pożyczka dla zadłużonych, 3.0 out of 5 based on 3 ratings

1 komentarze

Napisz komentarz


Imię (required)

Email (required)

Adres www

CommentLuv badge