Pożyczka prywatna

Pożyczka prywatna

Czasem po prostu musimy pożyczyć od kogoś pieniądze. Przeważnie na początku zwracamy się o pomoc do rodziny lub znajomych, ale nie zawsze jest to możliwe. W takim przypadku trzeba poszukiwać dla siebie rozwiązań, które będą wiązały w sobie w jedno szybkość i łatwość pożyczenia pieniędzy. Najlepszym wyjściem będzie wobec tego pożyczka prywatna. Czym ona jest i czy warto w ogóle ją zaciągać? Prześledźmy informacje związane z tą tematyką.

Pożyczka prywatna jest chyba stara jak świat. Ogólnie jej idea opiera się na tym, że możemy zaciągnąć je od każdego, w tym głównie od osób, które nie prowadzą żadnej działalności bankowej polegającej na pożyczaniu pieniędzy. Dlatego pożyczka prywatna może być udzielonaprzez najbliższych, ale też i od całkowicie obcych nam osób.

Pożyczka prywatna bez zaświadczeń

Pożyczki tego rodzaju stają się obecnie coraz popularniejsze. Przede wszystkim ma na to wpływ fakt, że sporo osób po prostu nie może otrzymać kredytu w bankach. Nie pracujemy tak często na umowach o pracę, nie mamy regularnych dochodów, czasem mamy już jakieś długi i jesteśmy wpisani w BIK. To wszystko powoduje, że bank może po prostu przyznać decyzję odmowną, gdy będzie się wnioskowało o kredyt.
Z kolei pożyczka prywatna nie wiąże się ogólnie z żadnymi skomplikowanymi formalnościami. Opiera się ona na zasadzie, że jednak osoba potrzebuje pieniędzy, a druga w jakiś sposób pragnie je zainwestować. Może wobec tego pożyczyć je na atrakcyjnych dla siebie warunkach i zarobić. Z kolei pożyczający otrzyma potrzebną mu gotówkę i będzie następnie spłacał ją pożyczkodawcy. Otrzymując wparcie finansowe od osoby prywatnej, nie trzeba jednocześnie dostarczać jej w tym celu swoich zaświadczeń z pracy, wyciągów z banków i innych dokumentów, więc pożyczka prywatna to wygodny sposób na pozyskanie źródła finansowania.

Dobra jako pożyczka prywatna, ale dość kosztowna

pożyczka prywatnaZe względu na swoją specyfikę pożyczka prywatna jest wobec tego idealna dla każdego, kto potrzebuje szybko pieniędzy – osób zadłużonych, bezrobotnych, pracujących na umowach o dzieło i nie branych tym samym pod uwagę przez bank.
Trzeba jednak zawsze pamiętać o tym, że taki kredyt bez zaświadczeń wiąże się również z pewnymi niedogodnościami. Przede wszystkim chodzi o jego koszty, ponieważ są one nieraz o wiele wyższe pod kątem prowizji, oprocentowania, kar za niedotrzymywanie terminów od zwykłych kredytów bankowych. Wobec tego należy tym bardziej sumiennie je spłacać, ponieważ w przeciwnym przypadku można mieć dużo problemów, włącznie z windykacją, a w efekcie zajęciami komorniczymi, nie mówiąc już o znacznie wyższym długu.

Jak wziąć pożyczkę prywatną?

Jeżeli interesuje cię temat pożyczek prywatnych, wtedy też na pewno zastanawiasz się nad tym, gdzie je znaleźć. Obecnie najczęściej wybieranym medium jest tu Internet, gdzie dostępnych jest sporo serwisów, na których oferowane są właśnie takie pożyczki i można na nich dowiedzieć się o nich więcej. Ogólnie pożyczka prywatna pozwala na załatwienie wszystkich formalności online, nie mając nawet szansy poznania osoby, która pożycza pieniądze!

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 3.7/5 (6 votes cast)
Pożyczka prywatna, 3.7 out of 5 based on 6 ratings

1 komentarze

Napisz komentarz


Imię (required)

Email (required)

Adres www

CommentLuv badge