Social lending czyli pożyczka prywatna

Social lending czyli pożyczka prywatna

Pieniądze pożyczamy sobie od wieków. W ten sposób ci, którzy ich potrzebują, dostają je, a te osoby, które mają ich nadmiar, na ich pożyczaniu mogą zarobić jest to tak zwana pożyczka prywatna. Nie zawsze przy tym potrzebny jest pośrednik taki jak bank. Doskonale zdają sobie sprawę z tego zwolennicy social lending, czyli pożyczek prywatnych nazywanych inaczej społecznymi lub społecznościowymi. Czym jest taka pożyczka prywatna i jak można ją zaciągnąć? Czy przeznaczona jest dla każdego? Ile można na niej zarobić, gdy będzie się pożyczkodawcą?

Idea social lending jest bardzo stara, jednakże odżyła w epoce Internetu. Obecnie pożyczenie pieniędzy od całkowicie obcej osoby wcale nie jest tak niebezpieczne. Z tej opcji korzysta na dzień dzisiejszy również sporo Polaków, którzy, wydawałoby się, powinni mieć do niej małe zaufanie. Jest jednak w rzeczywistości inaczej i portale internetowe oferujące radzą sobie naprawdę bardzo dobrze!

Czym jest pożyczka prywatna?

Pożyczka prywatna to nic innego jak zwykłe zawieranie transakcji pomiędzy dwoma osobami, ale bez pośredników, na przykład banku, jak zostało to już zaznaczone na wstępie. Wiadomo, że jacykolwiek pośrednicy pobierają też dodatkowe opłaty, wobec tego znacznie podwyższa to koszty pożyczenia pieniędzy. W takim przypadku pożyczka prywatna jest znacznie tańszą opcją! Umowa jest bezpośrednia pomiędzy dwoma osobami – pożyczkobiorcą i pożyczkodawcą, więc nie trzeba obawiać się żadnych dodatkowych opłat ponad to, co ustaliły one pomiędzy sobą. To dodatkowy atut, jakim charakteryzuje się pożyczka prywatna, ponieważ pozwala ona na dogadanie się pomiędzy stronami na to, z jakimi warunkami będzie się ona wiązała. Oprocentowanie, termin spłaty, dodatkowe zabezpieczenia – co do wszystkiego można się umówić.

Skąd wzięła się pożyczka prywatna?

Pożyczka prywatna w obecnie stosowanej formie pojawiła się w Wielkiej Brytanii. Pierwszy były serwis nazywający się Zopa. W ślad zanim poszły inne strony internetowe na całym świecie. W Polsce są one dostępne od 2008 roku i stale się rozwijają. Warto wskazać między innymi na serwisy Kokos, Zakra czy Finansowo, które od lat stanowią platformę dla osób korzystających z social lending.

Pożyczka prywatna przez Internet

Social lending czyli pożyczka prywatnaWłaśnie Internet spowodował, że zaciągnięcie pożyczek od innych osób stało się banalnie proste. Wystarczy tylko znaleźć odpowiednią stronę internetową, a w sieci jest ich dość dużo. Kolejnym krokiem jest rejestracja na stronie jako pożyczkodawca lub pożyczkobiorca. Następnie już przechodzi się do zaoferowania swojej pożyczki lub też poszukiwania dla siebie inwestorów, gdy pragnie się przeznaczyć na coś środki. Tak jak na serwisach aukcyjnych, tak i w portalach social lending można zbierać punkty, wyrabiając sobie w ten sposób dobrą opinię, a wraz z nią będzie o wiele łatwiej o następnie pieniądze.
Wobec tego jeżeli potrzebujesz szybko zastrzyku gotówki, ale nie chcesz iść z tym do banku, pożyczka prywatna będzie mogła być dla ciebie naprawdę atrakcyjnym rozwiązaniem – przez Internet środki otrzyma się naprawdę szybko!

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/5 (0 votes cast)

Jeszcze nie ma komentarzy do tego artykułu.

Napisz komentarz


Imię (required)

Email (required)

Adres www

CommentLuv badge